Slovak

Decembrové práce v záhrade

 

 

 

 

Aj naďalej upriamme pozornosť na náš trávnik, napadané lístie sa pokúsme pozbierať, keďže poskytujú dostatočný priestor a podmienky pre život chorobotvorcov a škodcov.
MATRIX DROPS - DECEMBER
Podľa predpovedí na december môžeme dlhšie trvajúce mrazy očakávať až na konci mesiaca, z toho dôvodu sa škodci ešte nestiahnu.Nepremeškajme postrekovanie s MD 2003 a MD 2005 až do tej doby, kým nenastanú trvalé mrazy, s tým pripravíme naše rastliny na chladné zimné obdobie. Pomôžme im pripraviť sa na zimný kľud pomocou MD 2010.
 
Počas nemrznúceho obdobia pokračujeme s orezávaním ovocných stromov, hrozna a okrasných rastlín. Pri ukončení orezávania nezabudnite väčšie orezané plochy ošetriť včelím voskom, odporúčané je používanie MD 2008. Toto obdobie je obzvlášť vhodné na tento cieľ,keďže sa  začiatkom decembra mesiac nachádza v poslednej štvrti. V tomto období sa vlhkosť a tým i sila stromov stiahne do vnútra a na orezávaných plochách táto vlhkosť nevytečie.
 
Záhradné nožnice a pílu pravidelne zaostrujme, aby sa rastlina na orezávaných plochách  čo najmenej poškodila. Taktiež dezinfikujme nástroje, aby sme predišli možnému prenášaniu chorôb z jednej rastliny na druhú. Popri ohrievaní pomocou otvoreného plameňa ponúkne dobrú službu aj pretrenie s MD 355.
 
Pokryme citlivé rastliny s trstinou, stonkou kukurice, sitinou,atď...
Napríklad pri mladej lipe môže pri chýbajúcom ošetrení vzniknúť omrzliny na južnej strane kmeňa.
 
Využime mierne dlhú jeseň a pripravme pôdu pre rastliny ktoré môžeme sadiť už skoro na jar. Primerané množstvo organického hnojiva dajme na povrch, postrekujme MD 2001, a potom obracajme do pôdy. Pomocou toho dopomôžeme k odstráneniu pôdu obývajúcich enzýmov a baktérií.
 
Upriamme veľkú pozornosť na izbové rastliny. Pravidelne vetrajme, nepolievajme príliš veľkým množstvom vody a používajme MD 2002 na ich ochranu, keďže sú v tomto období obzvlášť vhodné podmienky na hríbové ochorenia a rozmnožovanie škodcov.

MATRIX DROPS
Skladné miesta vetrajme,nenechajme ich v dusne. Dajme pozor na uskladnenú zeleninu i ovocie, aby mali vhodnú vlhkosť. Na parenie dajme do vody MD 2003 a MD 355. Môže sa objaviť výskyt slimákov. Aby sme ich udržali čo najďalej odporúčame použiť piesočnatý postrek s MD 2014.
 
Vhodné je pripraviť aj našu záhradu navštevujúce vtáky na ochranu. Môžeme postrekovať s MD 355 a dopomôcť tak k rastu ich ochranných schopností.
 
+1 TIP:
Na Barbaru (4.december) vyčarme jar v našom príbytku pomocou konárov. Na toto sú vhodné konáre napr. čerešňa, mandľa, marhuľa, orech, zimný jazmín, zlatý dážď... Dajme konáre do vázy, nakvapkajme MD 2008 a MD 2012 do vody a onedlho začnú kvitnúť.
 
 
Matrix Drops Kft.
H-1143 Budapest, (XlV. okruh)
ulica Tábornok 11/ A - 1. poschodie
 
Otváracia doba:
Pondelok - Piatok: 8:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 15:00
V nedeľu máme zatvorené.
 
Informácie môžete dostať na telefonickom čísle:
+ 36-1-251-4983
+36-1-222-3186
 
Új jelszót kérek! Regisztrálok az oldalra!

Friss híreink